75.Yıl Mh. 3.Cd. Yeni Estim Sitesi No: 12G,Odunpazarı/ESKİŞEHİR–TÜRKİYE

İNOES, Su Kaynaklı Dirençli Bakterileri ve

Virüsleri Yok Eden Ag-Cu İyonizasyon Teknolojisini Türkiye

Pazarına Sunuyor

Alanlarında uzman iki şirketin deneyimlerinin birleşimiyle Eskişehir’de kurulan teknolojik cihaz geliştiren inovasyon şirketi İNOES, hastaneler gibi toplu yaşam merkezlerinde su kaynaklı mikrobiyal kirliliğin kontrol altına alınmasına yardımcı olacak çözümler sunuyor. İNOES Satış & Pazarlama Direktörü Melih Doğan, “Ag/Cu İyonizasyon tekniğinin ‘Legionella Pheumophila’ (Lejyoner) , ‘Escherichia Coli’ (E.Koli) ve ‘Streptococcus Faecalis’ gibi dirençli bakterileri ve geniş etkinliğiyle bir çok virüsü dahi kesin olarak yok edebildiği Amerika ve Avrupa’da 1990’lardan beri bilinmektedir. Bu bağlamda gelişmiş ülkelerde uzun zamandır hastaneler, oteller, belediyeler ve üniversiteler gibi su hijyeninin önem arz ettiği toplu yaşam merkezlerinde standart kullanıma girmiş olan Ag-Cu iyonizasyon teknolojisini İNOES olarak ülkemize sunuyoruz.” dedi.


Alanlarında uzman iki şirketin deneyimlerinin birleşimiyle Eskişehir’de kurulmuş teknolojik cihaz geliştiren inovasyon şirketi İNOES, Endüstri 4.0 odaklı geliştirdiği ürünler alanlarında öncü özelliklere sahip. Uzaktan erişim ile teknik servis müdahalesine olanak sağlayan “Smart Diagnostik Sistem” bütün ürünlerde standart olarak sunuluyor.

“DİRENÇLİ BAKTERİLERİ VE BİR ÇOK VİRÜSÜ YOK EDİYOR”

Sağlık Dergisi’ne konuşan İNOES Teknoloji ve İnovasyon San. Tic. A.Ş.,  Satış & Pazarlama Direktörü Melih Doğan, pazara sundukları teknolojik çözümler ve ürünleri ile ilgili şunları söyledi: “Ülkemizdeki su kaynaklı mikrobiyal kirliliğin kontrol altına alınmasına yardımcı olmak amacında olan INOES, geleneksel su dezenfeksiyon yöntemlerine çevreci, sağlıklı ve doğa dostu bir çözüm olacaktır.  Ag/Cu İyonizasyon tekniğinin ‘Legionella Pheumophila’ (Lejyoner) , ‘Escherichia Coli’ (E.Koli) ve ‘Streptococcus Faecalis’ gibi dirençli bakterileri ve geniş etkinliğiyle bir çok virüsü dahi kesin olarak yok edebildiği Amerika ve Avrupa’da 1990’lardan beri bilinmektedir. Bu bağlamda gelişmiş ülkelerde uzun zamandır hastaneler, oteller, belediyeler ve üniversiteler gibi su hijyeninin önem arz ettiği toplu yaşam merkezlerinde standart kullanıma girmiş olan Ag-Cu iyonizasyon teknolojisini İNOES olarak ülkemize sunuyoruz.


Dünya Sağlık Örgütü(WHO) ve EPA’nin standartlarında uzun yıllardır yer alan iyonizasyon tekniğiyle,  standart bakteriler üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde klora göre en az 80 kat daha etkili olduğu uluslararası belgelerle kanıtlanmıştır. Dolayısıyla İyonizasyon teknolojisi ile bakteri, virüs, yosun ve mantar gibi mikro-organizmaların tümü kimyasallardan çok daha çabuk şekilde yok edilebilmektedir. İNOES İyonizasyon yönteminde kullanılan aktif gümüş ve bakır iyonları mikro-organizmaları kalıcı olarak etkisizleştirir. Burada bakır iyonlarının bakteri hücre zarlarını delme özelliği, gümüş iyonlarının ise çekirdek merkezindeki DNA moleküllerinin çalışmasını durdurması ve yeniden üremelerinin önüne geçebilmesi bu teknolojiyi su dezenfeksiyonu ve kontrolü bakımından üstün kılmaktadır.

Sistemin bir diğer avantajı da iyonlar ve sudaki polarizasyon aracılığıyla oluşturulan yüzey geriliminden dolayı, kirecin iyonize su ile temas eden hatlarda oluşumu ve birikimi önlenmektedir.”

Ag/Cu İyonizasyon Sisteminin Kullanım Alanları:


 • Konut ve Oteller
 • Hastaneler ve Hijyen’in önemli olduğu Laboratuvarlar
 • Gıda Endüstrisindeki Proses Suları
 • Soğutma Kuleleri
 • Açık – Kapalı Havuzlar
 • Sera tarımındaki sulama suları
 • Hayvan Çiftliklerinde Kullanılan Sular
 • Su Depoları

İNOES’in Ar-ge çalışmaları biten ve ön siparişleri alınan diğer ürünleri ise şunlar:


 • Ag/Cu (Gümüş/Bakır) Su İyonizasyon Cihazı
 • Class II Biyogüvenlik Kabini
 • Akıllı Çeker Ocak Sistemleri (Universal, Walk-in, Draft Chamber)
 • Klimatik Test Kabini
 • Bitki Büyütme Odası
 • Tohum Saklama Odası
 • Akıllı Sulama-Gübreleme Sistemi (Sera Otomasyonlu)


Diğer Haberler